Aktywna na emeryturze
Wiek tak właściwie to wyłącznie numer. Masz prawo mieć 55 lat, niemniej jednak wyglądać na 40 i czuć się na 35. Jakkolwiek możesz też mieć 50 lat, jednak wyglądać i czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak porządnie dbasz o swoje ciało i co robisz, aby pozostać aktywną.

kobiece problemy

Działalność fizyczna – czy już za późno, by zacząć?
Jeśli chodzi o ćwiczenia, dużo osób zakłada, iż jeśli nie było się aktywną osobą w wieku 20, 30 lub ewentualnie 40 lat, nie ma sensu rozpoczynać mając ich 50, a nawet później. Na szczęście to najzwyczajniej w świecie nieprawda. Nigdy nie jest za późno na zainicjowanie wdrożenia do swojego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej może pomóc w rozwiązaniu niektórych kłopotów spowodowanych brakiem aktywności oraz ogólnie uczynić, iż poczujesz się dobrze.
Korzyści z treningów dla kobiet na emeryturze są rozmaite! Od około 50 roku życia przeciętna figura traci około 1 procent mięśni każdego roku – chodzi o to, iż nie powinieneś godzić się na tak postępującą utratę mięśni. To naturalnie dzięki ćwiczeniom możesz przywrócić utracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z treningów nie kończą się na poprawie masy mięśniowej oraz siły. Co poniektóre rodzaje ćwiczeń mogą także pomóc polepszyć zdrowie kości.
Utrata kości i osteoporoza nie są nieuniknione. Wykonywanie treningów obciążających, jakie namawiają Cię do działania mimo siłom grawitacji, ma prawo polepszyć gęstość kości i zmniejszyć ryzyko jej rozpadu. Kiedy przyjrzeć się jeszcze oraz innym korzyściom płynącym z ćwiczeń, umieją one także silnie zmniejszyć częste symptomy menopauzy, jak przyrost masy ciała.