Jeśli chcesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są niezwykle obfite oraz w szeregu przypadków zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować tylko odrobinę, żeby odkryć, że są ściśle mówiąc smaczne i warte paru kęsów więcej. Najbardziej polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi produktami które spożywają na co dzień jest chleb i krajowa kiełbacha.

restauracja przy Rynku Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jakkolwiek kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z porywającego chleba oraz pysznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest stale wzbogacane o innowacyjne smaki, niekiedy nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w tradycyjnej polskiej kuchni?

Krakow Restaurant Polish Cuisine

W najwyższym stopniu pospolitymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić potrawy.

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odszukać naprawdę przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem przeróżnych, czasami egzotycznych dań.
•    Prócz standardowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna oraz w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością znaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy tradycyjnych potraw oraz najlepsze polskie napoje oraz radować się tymi schematycznymi smakami na co dzień.