Autentyczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najpopularniejszy typ gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, sycące i ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej jemy pasty. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście kosztują równie pyszne potrawy takie jak canelloni, lasagne i desery włoskie.
Rozglądając się za smaczną restauracją włoską warto zwrócić uwagę na kilka elementów: czy miejsce stosuje włoskie składniki, czy w karcie znajdują się też mniej popularne potrawy, czy lista win, zawiera typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to duża wielość smaków oraz dania z wielu zakątków kraju. W mistrzowskiej restauracji znajdziemy prawdziwy klimat Włoch.

Włoska kuchnia nie jest trudna, ale to nie oznacza, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Dobre wina z Włoch

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która pretenduje do bycia eleganckim punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna zapominać trunków. Posiłek w charakterze włoskim koniecznie powinien zawierać też aperitiff. Lampka alkoholu to we Włoszech kanon. zobaczcie jaka fajna restauracja Najbardziej typowe wina z Włoch to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta oraz pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę ma być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna posiadać szeroką kartę win.

Regionalna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć wyjątkowość kuchni włoskiej bez wątpienia trzeba wybrać się do restauracji, która potrafi przyrządzić nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film