Najczęstsze trudności kobiet na emeryturze
W wypadku kobiet po 50-tym roku życia statystyki są oszałamiające: zostają daleko w tyle za facetami, jeżeli gra toczy się o gotowość do przejścia na emeryturę.

kuchnia dojrzałej kobiety

Kobiety w średnim wieku bezbłędnie zdają sobie kwestię z tego dylematu i tego, jak niesłychanie je to dotyka. Rozpatrzmy niektóre z przyczyn, dla których tak się stało, i sposoby, w które panie są w stanie zapobiegać problemom na emeryturze.

Dama na emeryturze a kłopoty pieniężne
W wielu specjalizacjach panie w tym samym wieku nie zyskiwały tyle samo, co mężczyźni. Ponadto ich kariera pozostała przerwana w związku z posiadaniem dzieci oraz przebywaniem w mieszkaniu, co miało związek z tym, iż musiały kształcić swoje dzieci. W niektórych wypadkach porzucając prywatne aspiracje zawodowe, zaczęły podróżować z małżonkiem, gdy mógł rozwijać własną karierę. Gdy panie te były gotowe do ponownego wejścia na rynek pracy, strwoniły drogocenny czas i dochody, a także składki na ubezpieczenie społeczne.
Następnym detalem prowadzącym do braku gotowości dam jest to, że kobiety są normalnymi opiekunami swojej rodziny, istnieją niezliczone przypadki, w których kobiety musiały poprzednio odchodzić z pracy. Są to osoby pozostające w domu, zapewniające niebezużyteczną opiekę dziecku szczególnej troski, starszym rodzicom lub też teściom i zapewne choremu mężowi. Oprócz tego wszystkiego, przyspieszenie współczynnika rozwodów dla osób powyżej 50-tego roku życia, przyczyniło się do niestabilności finansowej kobiet. Niepokój otaczający tę rzeczywistość pogarsza fakt, że kobiety przeważnie żyją dłużej aniżeli mężczyźni oraz przeważnie mają więcej problemów medycznych.