Pośród wielu miejscowości w Polsce, Kraków wyróżnia się nie tylko w temacie sztuki i rozrywki, ale też na wielu innych polach. Staje się miastem przyjemnym do życia. Zmiany, jakie dokonały się w mieście w niedawnych okresach dają poczucie, że Kraków naprawdę idzie w górę.
Pozytywne nowości w mieście.
Co godnego pochwały załatwiono w trakcie ostatniego czasu? Ilość zmian i inwestycji jest duża. Mocno wsparły rząd w tym aspekcie środki Unii Europejskiej, z których miasto niemało korzysta. Szybkie akcje w zakresie pozyskiwania dotacji sprawiły, że małopolska wzbogaciła się o następne węzły komunikacyjne, ekologiczne autobusy komunikacji miejskiej, oraz potrzebne miejsca użyteczności publicznej.
Liczne inwestycje są niewidoczne dla statystycznego mieszkańca. Nie znaczy to jednakowoż, że nie zostały poczynione. Zazwyczaj pomijamy informacje, które nie są bezpośrednio z naszymi potrzebami połączone. Statystycznemu mieszkańcowi Krakowa wydaje się, że w regionie zbyt mało się dzieje. Podczas gdy miasto zmienia się w każdym obszarze. Programy naprawcze w zakresie zarządzania odpadami, budowie oraz modernizacji sieci kanalizacyjnej, budowa ekranów akustycznych to tylko część zmian, które pozwalają krakusom bezpieczniej oraz wygodniej żyć. Miasto rozwija się też w zakresie opcji rozrywkowych. Moc Krakowa idzie w górę dzięki takim inwestycjom jak: Kraków Arena lub stadion Cracovia. Te inwestycje przyciągają turystów do przyjazdu.
Podejmowane przez radnych akcje nie obejmują tylko samego centrum Krakowa, ale też są połączone z całym regionem. Dlatego zamiast pomstować lecz zobaczyć innowacje w które obrodził Kraków.
Następne lata – jeśli uda się utrzymania tempa zmian – umożliwią miastu stać się wspaniałą metropolia.
Majchrowski co zrobił